Category Menedżer Radzi

System Android samodzielnie zamyka nieaktywne aplikacje lub pozostawione w trakcie działania by zmniejszając użycie zasobów, a w ten sposób oszczędzić zużycie baterii. Pozostawiając aplikację w trakcie dodawania dokumentu, tworzenia kontrahenta lub planowania trasy narażamy się na utratę tych informacji. Poniższa konfiguracja przedstawia w jaki sposób zmienić ustawienia oszczędności baterii by system nie wyłączał aplikacji mobilnej działającej w tle.

Zastosowanie dla aplikacji pracujących na smartfonach z systemem android:

  • Mobilny handlowiec;
  • Mobilny magazynier;
  • Mobilny inwentaryzator.

Dla najnowszej wersji 12 Androida konfiguracja jest zgodnie z poniższymi ekranami, w wersjach wcześniejszych może się nieznacznie różnić, jednak sama zasada zmian ustawień pozostaje ta sama:

  1. Przytrzymujemy dotyk na aplikacji i z rozwijanego menu wybieramy „O aplikacji”:
  2. Wybieramy opcje „Bateria” lub w starszych wersjach „Oszczędzania energii”:
  3. W celu zachowania stałej pracy aplikacji w tle oznaczamy opcję „Bez ograniczeń”:

Pozostawienie opcji „Z optymalizacją” lub w starszej wersji „Oszczędzanie baterii”, może się sprawdzić w trybie każdorazowego zamykania aplikacji, przed wyłączeniem aktywności ekranu. Pozostałe opcje „Z ograniczeniami” ingerują w działanie aplikacji w tle i nie są zalecane. Spowodują rozłączenie aplikacji z bazą danych lub samo wyłączenie aplikacji oraz anulowanie bieżącej czynności. Może to nastąpić także w przypadku przełączenia na inną aplikację lub rozmowy telefonicznej, która zastanie użytkownika w trakcie tworzenia ważnych dokumentów.

Filmy
instruktażowe

Pytania
i odpowiedzi

Menedżer
radzi

Nasze
szkolenia

POZOSTAŁE PORADY MENEDŻERA: