Category Menedżer Radzi

1.

Zaoferuj swoim klientom
kilka różnych form wysyłki

Platformy handlowe (nazywane marketplace) przyciągają klientów m.in. bezpłatną dostawą oraz paletą możliwości dostawy (również tej płatnej) oraz bezpiecznymi formami zapłaty. Nie wszędzie jest paczkomat, albo automat paczkowy ale na pewno dojedzie tam kurier, lub dotrze Poczta Polska. Jeżeli masz niewielką skalę działalności pomyśl o skorzystaniu z usług brokera kurierskiego. Dzięki temu unikniesz podpisywania umów z poszczególnymi przewoźnikami, a będzie w stanie szybko zaoferować kilkanaście form wysyłki. Oprócz tego broker zazwyczaj zaoferuje ci korzystniejsze ceny, niż w przypadku pierwszej, indywidualnej umowy z każdym z przewoźników z osobna.

2.

Bezpłatna dostawa, dostawa do paczkomatu
– tego oczekują klienci!

Koniecznie spróbuj zaoferować chociaż jedną formę bezpłatnej przesyłki – jej całkowity brak może na starcie zdyskwalifikować twój sklep w oczach wielu klientów. Pamiętaj również o zaoferowaniu dostawy do punktów odbioru, automatów paczkowych, paczkomatów i wszelkich innych miejsc, które pozwalają na uniezależnienie się od oczekiwania na przyjazd kuriera.

3.

"Płacę jak chcę!"
Konsumenci lubią mieć wybór

Systemy płatności to ważny element każdego sklepu internetowego. Warto więc wybrać takie rozwiązania dzięki którym nasz klient będzie bezpieczny podczas dokonywania zakupów na naszej platformie. Na rynku funkcjonuje kilka podmiotów oferujących szybkie płatności. Wszyscy operatorzy oferują podobny zakres usług, jedyna różnica to prowizja, jaką będziemy ponosić za obsługę a tą zaś negocjujemy indywidualnie. Warto więc na wstępie zapoznać się z ofertą operatorów i podpisać umowę z tym, którego usługi jak i zakres prowizyjny jest dla nas akceptowalny.

Poniżej lista możliwości płatności jakie możemy zastosować na swojej platformie sprzedażowej: 

  • przelew na konto,

  • szybkie płatności z konta,

  • karty kredytowe,

  • BLIK,

  • GooglePay,

  • płatności odroczone,

  • płatności ratalne,

  • pobranie.

Filmy
instruktażowe

Pytania
i odpowiedzi

Menedżer
radzi

Nasze
szkolenia

POZOSTAŁE PORADY MENEDŻERA: