W drugiej części cyklu dot. WAPRO Aukcje czyli aplikacji współpracującej z portalem Allegro, przygotowaliśmy dla Państwa opis dotyczący funkcji związanych z wystawianiem aukcji.

Po wykonaniu synchronizacji konta użytkownik może przystąpić do procesu wystawiania nowych aukcji. Aukcje mogą być wystawiane indywidualnie lub grupowo. W zakresie wsparcia użytkownika program do kreatora dodawania aukcji pobiera część informacji z danych WAPRO Mag m.in.:

  • 1 dane dotyczące firmy (miejsca wystawienia, konta bankowe)
  • 2 zdefiniowane przez użytkownika cenniki (Aukcje > kartoteki > cenniki wysyłki)
  • 3 ceny towaru (wg wybranej w konfiguracji rubryki cenowej)
  • 4 jednostki towaru (pełne wsparcie dla wyboru innych jednostek np. towar magazynowany w paczkach a sprzedawany na sztuki)
  • 5 mapowanie kategorii WAPRO Mag na kategorie Allegro
  • 6 zmienne systemowe wykorzystywane w opisie aukcji
  • 7 zdjęcia z WAPRO Mag (zapisane w bazie, z katalogu sieciowego nie są pobierane)

Użytkownik aukcje może po stworzeniu wystawić natychmiast lub zaplanować do wystawienia w późniejszym terminie poprzez mechanizm Allegro lub poprzez wystawienie ich przez aplikację WAPRO Aukcje jeśli jest ona uruchomiona. Analogicznie użytkownik może oznaczyć wybrane aukcje aby kończyły się automatycznie jeśli stan magazynu lub ilość dostępna osiągnie poziom 0.

Aukcje mogą być wystawione pojedynczo lub poprzez zaznaczenie wielu aukcji i wystawienie grupowe.

Bardzo wygodną funkcją jest operacja wystawiania aukcji z profilu, polega ona na tym, że zaznaczone X towarów np. wszystkie z danej kategorii mogą być wystawione wg stworzonego wcześniej profilu. Dzięki temu wszystkie aukcje zostaną natychmiast wystawione zgodnie z wybranymi ustawieniami dodatkowymi (w zakresie tytułu, ceny, zdjęć).

Przydatną funkcją jest także możliwość utworzenia towarów z aukcji, opcja ta przydatna jest przede wszystkim w firmach, które zmieniają oprogramowanie i chciałyby uzupełnić kartotekę towarową pozycjami, które aktualnie mają wystawione w aukcjach. System automatycznie pobierze dane, ceny poprosi o wybranie dla tych towarów kategorii (zależy od nich indeks katalogowy i handlowy) oraz stawkę VAT.

Po zapisaniu w kartotece pobierane są także zdjęcia z aukcji i dodawane do towaru.

Zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z możliwościami programu na stronie produktu.

Filmy
instruktażowe

Pytania
i odpowiedzi

Menedżer
radzi

Nasze
szkolenia

POZOSTAŁE PORADY MENEDŻERA: