Moduł wiadomości SMS umożliwia szybkie i skuteczne przeprowadzenie procesu miękkiej windykacji czyli poinformowaniu naszych kontrahentach o zalegających płatnościach. Badania wykazują, że telefony komórkowe jako personalne urządzenia są jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod dostarczania wiadomości do użytkownika. Dzięki temu można łatwo poinformować kontrahentów o zaległych płatnościach, z ostatnich badań wynika również, że wiele zalegających rachunków powstało z zapominania o nich przez użytkowników a nie z niechęci do płatności.

Aby skorzystać z funkcji SMS w pierwszej kolejności użytkownik powinien zarejestrować się w usłudze SMS InfoBIP a następnie skonfigurować dane do logowania w konfiguracji firmy. Proces ten został przedstawiony w instrukcji programu (klawisz F1 lub menu Pomoc > Zawartość > Rozdział „SMS”).

Jeśli posiadasz już konto SMS wystarczy, że w WAPRO Mag otworzysz okno rozrachunków i wyświetlisz listę rozrachunków, o których chciałbyś poinformować swoich kontrahentów, że zalegają z płatnościami.

Następnym krokiem jest zaznaczenie ich na liście oraz wybranie w menu Operacje "Wyślij SMS-y do kontaktów kontrahentów zaznaczonych rozrachunków Ctrl+Shift+S" . W oknie Wysyłanie SMS wybierz przycisk Dodaj a następnie uzupełnij dane wiadomości. Możesz skorzystać z szablonów wiadomości, w tym celu wybierz ikonę folderu po prawej stronie pola Tekst wiadomości.

Po wprowadzeniu treści wiadomości można zapisać wiadomość a następnie kliknąć opcję Wyślij, która zrealizuje wysyłkę do adresatów.

Aby sprawdzić czy powiadomienie zostało dostarczone do wszystkich adresatów możesz wybrać opcję Sprawdź doręczenie. Szczegółowe informacje na temat doręczenia znajdują się w zakładce Dziennik wykonania wysyłki.

Po wysyłce aby wykonać weryfikację skuteczności należy kliknąć przycisk Sprawdź URL a następnie Sprawdź stan śledzenia - pojawi się raport z konwersji kliknięć.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi funkcjami najnowszych wersji WAPRO Mag.

Filmy
instruktażowe

Pytania
i odpowiedzi

Menedżer
radzi

Nasze
szkolenia

POZOSTAŁE PORADY MENEDŻERA: