Category Menedżer Radzi

Wapro 365 vs. Standard
Porównaj i wybierz z głową!

A dlaczego by nie zostać przy licencjach bezterminowych? Oczywiście można, ale to nie ma sensu – przede wszystkim ekonomicznego. Licencje bezterminowe są droższe, a obecna sytuacja prawna (ciągłe zmiany przepisów) powoduje konieczność stałej aktualizacji oprogramowania. W tej sytuacji, lepiej aktualizować taniej niż drożej, a my (WAPRO) zadbamy o zgodność programów z aktualnymi przepisami.

Również dokupienie nowego stanowiska w trakcie roku to pełny koszt, niezależnie ile czasu pozostało do zmiany generacji (czyli pojawienia się wersji płatnej). W przypadku abonamentu nie ma tego problemu.

Licencje STANDARD, po wprowadzeniu WAPRO 365 są równoległą linią, którą musimy utrzymywać. To podnosi koszty i skomplikowanie procesu produkcyjnego, dlatego zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami, zrezygnowaliśmy z wariantów START oraz BIZNES (tylko w licencjach bezterminowych – w modelu abonamentowym te warianty są stale dostępne). Pozostałe warianty licencji bezterminowych (BIURO, PRESTIŻ oraz PRESTIŻ PLUS) na razie pozostają w ofercie, ale (również zgodnie z zapowiedziami) nie wszystkie nowości i udogodnienia trafią do tych programów.

Pierwszeństwo w otrzymywaniu unowocześnień będzie miała linia WAPRO 365.

StandardWapro 365
Sposób licencjonowania:bezterminowyabonamentowy, roczny
Dostępne warianty:PRESTIŻ, PRESTIŻ PLUS, BIUROSTART, BIZNES, PRESTIŻ, PRESTIŻ PLUS, BIURO
Zmiany w przepisach:Tylko w aktualnej wersji
Usługi subskrypcyjne:Tylko w aktualnej wersji
Nowości i udogodnienia:Tylko wybrane funkcje

WAPRO 365 – dlaczego dobrze Państwo trafili?

Ponieważ WAPRO 365 to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się linia oprogramowania, w dodatku oferowana na bardzo korzystnych warunkach.

W czasie, kiedy licencja jest ważna, wszystkie pojawiające się wersje i aktualizacje są bezpłatne (niezależnie od numeracji wersji płatnych, które będą miały wpływ tylko dla licencji pozostających w starym modelu). Nawet jeżeli zmienimy generację programu, która będzie płatna przy licencjach bezterminowych – Ty w okresie ważności abonamentu, otrzymasz ją gratis.

A jeżeli w trakcie roku zechcesz dokupić dodatkowe stanowiska – zrobisz to w łatwy sposób, a koszty zostaną naliczone w sposób proporcjonalny(w zależności od tego, ile czasu pozostało do końca abonamentu). Zapłacisz realnie za ten czas, w którym będziesz używał nowo zakupionych stanowisk.

WAPRO 365 – co nowego w aktualnych wersjach?

Wszystkie aplikacje to w ciągu ostatniego roku niemal 2000 zmian, a do tego kolejne w aktualnych wersjach. Poniżej kilkanaście, naszym zdaniem najciekawszych – z pozostałymi można się zapoznać przeglądając zmiany każdego programu z osobna (np. w dołączonej instrukcji obsługi) lub zapoznając się z krótkimi filmami, które specjalnie w tym celu zamieściliśmy pod adresem: https://pomoc.wapro.pl/zmiany-prawne/

WAPRO Mag

 • Businesslink – obsługa zamówień, nowe filtry i parametry konfiguracyjne

Usługa Businesslink została rozbudowana o możliwość przesyłania zamówień pomiędzy kontrahentami.W kartotekach dokumentów handlowych oraz zamówień dodano nowe filtry, umożliwiające wybranie dokumentów: przesłanych do usługi Businesslink, wystawionych poza buforem usługi Businesslink, dokumenty, których nie ma w buforze oraz umieszczone w buforze usługi Businesslink.Nowe parametry „Automatyczny import zamówień z bufora” oraz  „Automatyczny import faktur z bufora” w dostępne konfiguracji firmy umożliwiają automatyczny import zamówień oraz faktur do głównego rejestru po imporcie z usługi Businesslink.

 • Weryfikacja pozycji dokumentów

Moduł weryfikacji pozycji dokumentów umożliwia weryfikację pozycji poprzez ręczne oznaczanie pozycji lub poprzez wyszukiwanie pozycji czytnikiem kodu kreskowego.Funkcja dostępna jest w dokumentach magazynowych, handlowych oraz zamówieniach. Możliwe jest także blokowanie zweryfikowanego dokumentu po zakończeniu weryfikacji lub w trakcie jego weryfikacji. Z okna weryfikowanego dokumentu można utworzyć paczkę kurierską, nadać ją oraz wydrukować etykietę adresową.Po zakończeniu weryfikacji możliwe jest wydrukowanie zweryfikowanego dokumentu.

 • Grupowa zmiana wartości w oknie sprzedaży detalicznej

Zmniejszanie i zwiększanie wartości zaznaczonych pozycji o zadaną wartość jest teraz dostępne w oknie sprzedaży detalicznej. Dostępne są dwie operacje dodatkowe odpowiadające zwiększeniu lub zmniejszeniu wartości zaznaczonych pozycji o podaną kwotę.

 • Realizacja zamówień na dokumenty MM

Realizacja zamówienia od odbiorcy bezpośrednio na dokument przesunięcia magazynowego możliwe jest za pomocą operacji dodatkowej realizacji zamówienia na wybrany dokument magazynowy.

Czytaj więcej →

WAPRO Fakir

 • Deklaracja VIU DO

W programie WAPRO Finanse i księgowość na potrzeby podatników zarejestrowanych w OSS dodany został formularz VIU-DO(1) przeznaczony do składania deklaracji VAT za pomocą systemu e-Deklaracje.  Deklaracje służą do rozliczania świadczonych usług, wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość (WSTO) lub dostaw krajowych (ułatwianie sprzedaży przez operatorów interfejsów elektronicznych).

 • Automatyczne rozliczanie ulgi na złe długi w CIT

W programie WAPRO Fakir zaimplementowany został mechanizm do automatycznego naliczania ulgi na złe długi w CIT zgodnie z art. 18f ustawy o CIT.Roczne rozliczenie zostanie dodane w programie po opublikowaniu schematów nowych deklaracji.

 • Pakiet VAT e-commerce

To szereg rozwiązań zaimplementowanych dwa miesiące temu, obsługujący zmiany w systemie poboru stawek VAT oraz wprowadzonych  ułatwieniach w rozliczaniu VAT w transgranicznym handlu elektronicznym, pomiędzy przedsiębiorcami oraz konsumentami.

Czytaj więcej →

WAPRO Kaper

 • Pakiet VAT e-commerce

Również tutaj wprowadziliśmy niecałe dwa miesiące temu pełny pakiet zmian e-commerce.

 • Automatyczne naliczanie i rozliczanie ulgi na dzieci w formularzach PIT

W nadchodzącym sezonie rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych w programie WAPRO Księga podatkowa zostanie dodany automatyczny mechanizm rozliczenia w załącznikach PIT/O ulgi na dzieci. W aktualnej wersji programu dodane zostały kartoteki dzieci udziałowców, pozwalające na rejestrowanie danych wymaganych do naliczenia ulgi. Udostępnienie kartotek przed sezonem rozliczeniowym pozwoli wcześniej wprowadzić wymagane dane (co jest istotne szczególnie dla biur rachunkowych).Procedury obliczeniowe zostaną dodane po opublikowaniu nowych schematów deklaracji.

 • Deklaracja VIU DO

W programie WAPRO Księga podatkowa na potrzeby podatników zarejestrowanych w OSS dodany został formularz VIU-DO(1) przeznaczony do składania deklaracji VAT za pomocą systemu e-Deklaracje.  Deklaracje służą do rozliczania świadczonych usług, wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość (WSTO) lub dostaw krajowych (ułatwianie sprzedaży przez operatorów interfejsów elektronicznych).

 • Ulga na złe długi art. 26i ustawy PDOF

W programie WAPRO Księga podatkowa wprowadzono mechanizm automatycznego naliczania oraz rozliczania ulgi na złe długi w zaliczkach na podatek dochodowy i w rocznych deklaracjach PIT, zgodnie z art. 26i ustawy o PIT

Roczne rozliczenie zostanie dodane w programie po opublikowaniu schematów nowych deklaracji.

Czytaj więcej →

WAPRO Gang

 • Nowy format prezentacji deklaracji PIT-4T, PIT-8AR oraz PIT-11 za 2021 rok

Do systemu podłączono moduł e-Formularze za pomocą którego generowane są deklaracje PIT-4R (12), PIT-8AR (11) oraz PIT-11 (27) za rok 2021.Deklaracje tworzy się za pomocą dotychczasowych opcji „Deklaracja PIT-4R”, „Deklaracja PIT-8AR” oraz „Deklaracja PIT-11” z menu „Raporty” -> „Deklaracje podatkowe”. Utworzone i zapisane deklaracje są widoczne w oknie „Deklaracje podatkowe” otwartego za pomocą opcji o tej samej nazwie z menu „Inne”. Okno deklaracji posiada szereg opcji pozwalającej: uzupełnić dane deklaracji, zweryfikować ich poprawność, wydrukować i zapisać. Wraz z zapisem deklaracji do modułu e-Deklaracje dodawana jest jej elektroniczna postać, którą można wysłać na bramkę Ministerstwa Finansów.

 • Eksport składek PPK do instytucji finansowych

W programie Wapro Płace i kadry został dodany 3 krokowy kreator eksportu składek, uruchamiany za pomocą dotychczasowej opcji „Transfer składek na PPK z miesiąca”. Opcja ta przygotowuje dane dotyczące składek PPK naliczonych w programie oraz uruchamia kreator, który w kolejnych krokach przekazuje przygotowane dane do modułu Wapro PPK, wyświetla podsumowanie przekazywanych składek i tworzy plik ze składkami do zaimportowania na portalu PPK instytucji finansowej.

Czytaj więcej →

Jeżeli nadal nie masz pewności - przeczytaj nasze pozostałe artykuły o WAPRO 365, zapoznaj się z zapisem webinarium a potem skontaktuj z przedstawicielem sieci sprzedaży lub z Działem Sprzedaży WAPRO ERP.

Chcesz płacić mniej?
Wybierz WAPRO 365!

Filmy
instruktażowe

Pytania
i odpowiedzi

Menedżer
radzi

Nasze
szkolenia

POZOSTAŁE PORADY MENEDŻERA: