Category Zmiany prawne

wapro księga podatkowa
zmiany prawne i nowości w sezonie 2021/2022

Zespół WAPRO ERP śledzi przepisy dbając, by oprogramowanie które dostarczamy naszym Klientom było zgodne z aktualnym stanem prawnym i umożliwiało realizację wszystkich wymaganych prawem operacji. Badamy również potrzeby klientów i rozwijamy nasze oprogramowanie, dodając nowe funkcje i integracje.

Zapoznaj się z modyfikacjami wprowadzonymi w programie WAPRO Kaper w sezonie 2021/2022 związanymi ze zmianami w przepisach oraz najistotniejsze zmiany rozwojowe.

Krótkie instrukcje video zaprezentują w jaki sposób wprowadzać informacje lub modyfikować dane programu księgi podatkowej.

1. Ulga na złe długi art. 26i ustawy PDOF

W programie WAPRO Księga podatkowa wprowadzono mechanizm automatycznego naliczania oraz rozliczania ulgi na złe długi w zaliczkach na podatek dochodowy i w rocznych deklaracjach PIT, zgodnie z art. 26i ustawy o PIT

Roczne rozliczenie zostanie dodane w programie po opublikowaniu schematów nowych deklaracji.

Funkcjonalność dostępna jest w wariantach BIURO, PRESTIŻ.

2. Udostepnienie w programie deklaracji VIU DO

W programie WAPRO Księga podatkowa na potrzeby podatników zarejestrowanych w OSS dodany został formularz VIU-DO(1) przeznaczony do składania deklaracji VAT za pomocą systemu e-Deklaracje.  Deklaracje służą do rozliczania świadczonych usług, wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość (WSTO) lub dostaw krajowych (ułatwianie sprzedaży przez operatorów interfejsów elektronicznych).

Nowy formularz jest kontynuacją wprowadzania w programach WAPRO ERP linii 365 pakietu VAT e-commerce, który wszedł w życie od 1 lipca 2021 roku.

3. Automatyczne naliczanie i rozliczanie ulgi na dzieci w formularzach PIT

W nadchodzącym sezonie rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych w programie WAPRO Księga podatkowa zostanie dodany automatyczny mechanizm rozliczenia w załącznikach PIT/O ulgi na dzieci.

W aktualnej wersji programu dodane zostały kartoteki dzieci udziałowców, pozwalające na rejestrowanie danych wymaganych do naliczenia ulgi. Udostępnienie kartotek przed sezonem rozliczeniowym pozwoli wcześniej wprowadzić wymagane dane (co jest istotne szczególnie dla biur rachunkowych).

Procedury obliczeniowe zostaną dodane po opublikowaniu nowych schematów deklaracji.

Filmy
instruktażowe

Pytania
i odpowiedzi

Menedżer
radzi

Nasze
szkolenia