Category Zmiany prawne

wapro finanse i księgowość
zmiany prawne i nowości w sezonie 2021/2022

Zespół WAPRO ERP śledzi przepisy dbając, by oprogramowanie które dostarczamy naszym Klientom było zgodne z aktualnym stanem prawnym i umożliwiało realizację wszystkich wymaganych prawem operacji. Badamy również potrzeby klientów i rozwijamy nasze oprogramowanie, dodając nowe funkcje i integracje.

Zapoznaj się z modyfikacjami wprowadzonymi w programie WAPRO Fakir w sezonie 2021/2022 związanymi ze zmianami w przepisach oraz najistotniejsze zmiany rozwojowe.

Krótkie instrukcje video zaprezentują w jaki sposób wprowadzać informacje lub modyfikować dane programu finansowo-księgowego.

1. Udostepnienie w programie deklaracji VIU DO

W programie WAPRO Finanse i księgowość na potrzeby podatników zarejestrowanych w OSS dodany został formularz VIU-DO(1) przeznaczony do składania deklaracji VAT za pomocą systemu e-Deklaracje.  Deklaracje służą do rozliczania świadczonych usług, wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość (WSTO) lub dostaw krajowych (ułatwianie sprzedaży przez operatorów interfejsów elektronicznych).

Nowy formularz jest kontynuacją wprowadzania w programach WAPRO ERP linii 365 pakietu VAT e-commerce, który wszedł w życie od 1 lipca 2021 roku.

2. Automatyczne rozliczanie ulgi na złe długi w CIT

W programie WAPRO Fakir zaimplementowany został mechanizm do automatycznego naliczania ulgi na złe długi w CIT zgodnie z art. 18f ustawy o CIT.

Roczne rozliczenie zostanie dodane w programie po opublikowaniu schematów nowych deklaracji.

Funkcjonalność dostępna jest w wariancie BIURO, BIURO PLUS, PRESTIŻ oraz BUDŻET.

Filmy
instruktażowe

Pytania
i odpowiedzi

Menedżer
radzi

Nasze
szkolenia