Category FAQ
WAPRO Gang, Administracja bazą danych

Aby zmienić parametry licencji, na przykład z powodu przekroczenia dozwolonej liczby pracowników w kartotece osobowej, należy:

 1. Uruchomić program ADMINISTRATOR WAPRO GANG:
  a) Klikamy Start systemu Windows.
  b) Wybieramy: Programy -> WAPRO -> WAPRO Gang -> Administrator WAPRO Gang.
 2. Zalogować się wpisując login i hasło do serwera SQL:
 3. Po zalogowaniu przejść na zakładkę LICENCJA.
 4. Z prawej strony wybrać przycisk ZMIANA PARAMETRÓW LICENCJI.
 5. W kolejnym oknie klikamy w przycisk JESZCZE NIE ZAKUPIŁEM PROGRAMU LECZ ZAMIERZAM GO UŻYWAĆ, WYPEŁNIĘ INFORMACJĘ LICENCYJNĄ I WYŚLĘ ZAMÓWIENIE NA PROGRAM DO ASSECO WAPRO LUB ZAMÓWIĘ PROGRAM PRZEZ INTERNET.
 6. Ustawić odpowiednie wartości, w tym przypadku liczby pracowników, jaka będzie obsługiwana:
 7. Kliknąć przycisk DALEJ i zweryfikować dane firmy.
 8. Kliknąć przycisk DALEJ i zweryfikować wyrażone zgody.
 9. Kliknąć przycisk DALEJ, a następnie wpisać dane sprzedawcy, od którego zamówiony był program. W przypadku zakupu w Asseco Business Solutions można zaznaczyć na dole ZAKUP W ASSECO BS.
 10. Kliknąć przycisk DALEJ. W ostatnim oknie należy wybierać, w jaki sposób chcemy przesłać zamówienie z nowymi parametrami licencji i w jaki sposób chcemy otrzymać kod aktywacyjny:
 11. Kliknąć przycisk ZAPISZ i zapisujemy plik z zamówieniem kodu aktywacyjnego w dowolnym miejscu na dysku. Następnie plik ten załączamy do maila i przesyłamy na adres: aktywacja.wapro@assecobs.pl

Już teraz możemy korzystać z programu ze zmienionymi parametrami licencji. Kod aktywacyjny, który zostanie przesłany (po uregulowaniu należności), należy wprowadzić w ciągu 30 dni.

Może się też tak zdarzyć, że przekroczyliśmy liczbę osób w kartotece, jednakże kilka osób zakończyło już pracę w naszej firmie. Wtedy należy przesłać te osoby do tzw. Archiwum, a po przesłaniu nie będą one wliczane do puli liczby osób, na którą wykupiliśmy licencję.

Powyżej opisano jeden ze sposobów aktywacji programu.

Powrót do FAQ